Rozwody

 

Kancelaria Radców Prawnych EXPLICO służy doradztwem oraz pomocą prawną w zakresie spraw rozwodowych. Naszym Klientom zapewniamy zarówno kompleksowe poprowadzenie sprawy rozwodowej, jak też pomoc w określonej sferze: konsultacje, przygotowanie dokumentów etc.


Rozwód to stres, a stres często przeszkadza w racjonalnej ocenie sytuacji, co w konsekwencji prowadzi do podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Znaczna liczba osób, po zakończeniu sprawy rozwodowej, w pewnym momencie uświadamia sobie, że niekorzystne dla nich orzeczenia mogły być efektem ich własnych błędów, popełnionych w trakcie przebiegu sprawy. W następstwie prowadzi to do konieczności ponownego wstępowania na drogę sadową lub ponoszenia konsekwencji niepomyślnego zasądzenia. Czyli do dalszego stresu. Rozsądek podpowiada, że znacznie lepiej jest tego uniknąć.


Poprowadzenie sprawy rozwodowej przez doświadczonego prawnika to gwarancja osiągnięcia maksymalnie korzystnych rozstrzygnięć we wszelkich kwestiach związanych z rozwodem. Dotyczy to następujących zagadnień:

 

  • wysokość zasądzonych alimentów;

  • podział majątku wspólnego;

  • władza rodzicielska i opieka nad małoletnimi dziećmi;

  • ustalenie kontaktów z dzieckiem.

W sytuacjach bardziej skomplikowanych tych zagadnień przybywa. Są też (choć stosunkowo rzadko) sytuacje, w których rozwodzący się małżonkowie potrafią dojść do kompromisu już na etapie przedsądowym i w efekcie sprawa przebiega szybko i bez dramaturgii. Ale nawet w takich przypadkach warto zasięgnąć pomocy prawnej, by w atmosferze pojednania nie podjąć pochopnie decyzji krzywdzącej którejś ze stron.


Kancelaria Radców Prawnych EXPLICO – sprawy rozwodowe i alimentacyjne przeprowadzamy z dbałością o szeroko pojętą korzyść naszego Klienta.